Hayırlı Kısmet Duası

gelin-damat

İslami evlilik şartlarına göre yapılacak gösterişsiz bir düğün ile hayırlısıyla başlayacak güzel bir evliliğe ve doğru eşe rast gelebilmek için Allah’a yakarın. İşte evlenmek isteyenler için kısmet açan hayırlı nasip kısmet ve evlilik duası

Bekarlara Evlenmek İçin Dua
Uzun zamandır hayırlı bir eş sahibi olup Allahu Teala’nın izniyle evlenmek isteyen ama bir türlü kısmetine denk gelemeyen kişilerin okuyabilecekleri en etkili duaları sizlerle bir bir paylaşmak istiyoruz.

Nasip kısmet ancak Allahtandır. Kötü bir eş ile kurulacak hayırsız bir evlilik bağı yerine, hiç evlenememek daha yeğdir ancak bekar şekilde kendini yalnız hisseden, bir an önce hayırlı bir kısmet ile evlenip aile kurma arzusu içinde olan iyi niyetli kişilerin bu dileklerini rablarına en kısa yoldan ulaştırabilecekleri, bazı kişilerin sayesinde çabucak evlendiklerini iddia ettikleri pek çok sure, dua ve ibadet şeklinden bahsetmek istiyoruz.

Hemen Evlenmek için Etkili Dua
Hadid Suresi kısmetli bir izdivaç yapmak için en etkili dualardan bir tanesidir. Evlenmek isteyen kişinin bu duayı her gün abdestli bir şekilde namazlarından sonra okuması en kısa sürede uygun bir eş adayı bulmasına vesile olacaktır.

Evlilik için Hadid Suresi Okunuşu:

‘’Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm.’’

Anlamı:

İhsan, üstünlük ve fazilet Allahu Teâlâ’nın elindedir. Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.

Taha Suresi ise yine Allahu Teala’dan hayırlı bir kısmet dilemek için okunması gereken, günde 66 kez okunmasının hayırlı olduğu rivayet edilen güzel bir izdivaç duasıdır.

Bunu da oku :  Eve Girerken Ve Çıkarken Okunacak Dua

Kısmet Açmak İçin Taha Suresi Arapça Okunuşu:
Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

Anlamı:

O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır. Bu ayeti kerime hayırlı bir talip çıkana kadar günde 66 kere okunmalıdır.

5/5 - (6 votes)
Visited 252 times, 1 visit(s) today

Benzer yazılar

Leave a Comment